Barcode: 0862845000108
Purple Fig Spread
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 65.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Purple fig, sugar, cane sugar, concentrated lemon juice, fruit pectin.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pain libanais bio x 5 300g
Bien
C NOVA 3
Pâtes de fruits
DE MARLIEU
D NOVA 4
Briochettes aux pépites de chocolat au lait x6 - 240g
Bien
D NOVA 4
Pain lait bio* nature x8 280g
Bien
D NOVA 4
Pains lavash
BCO, Sans marque
E NOVA 4
Brioche tranchee bio* nature 400g
Bien
D NOVA 4
Pains Panini
BCO
C NOVA 4
Haricots verts très fins surgelés
Flandor
A NOVA 1
Pains kebabs
BCO, Sans marque
C NOVA 4
Briochette bio* nature x8 280g
Bien
D NOVA 4
Gache tranchee bio* nature 400g
Bien
E NOVA 4
5 pains suédois ronds
PAINS SPÉCIAUX
B NOVA 4