Barcode: 0086069300411
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 106.0 kcal |
| Fat | 7.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 18.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 4.7 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Frozen purple hull peas
Related Products
Frischkäse Gute Laune mit Kräutern und Blüten
D NOVA 3
Dunkin' Donuts, Sweet Tea, Blueberry, Medium
Dunkin' Donuts
B
Perkins, 55 Plus Hamburger
Perkins
B
Via tea essence chai
Starbucks
NOVA 4
McAlister's Deli, Smoky Pepper Jack Turkey
McAlister's Deli
E
Dunkin' Donuts, Coffee Coolatta Float
Dunkin' Donuts
C
Tim Hortons, Blueberry Bagel
Tim Hortons
C
Joe's Crab Shack, Voodoo Chicken Bites
Joe's Crab Shack
E
鎌倉極上乳酪 (カマンベールチーズ)
Kamakura Cheese,東毛酪農業協同組合
NOVA 3
On The Border, Juice, Orange
On the Border