Barcode: 0041712543607
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 35.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.2 g |
| of which sugars | 7.9 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Plums, Water, High Fructose Corn Syrup, Corn Syrup. CONTAINS: PITS
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Canola and Extra Virgin Olive Oil
B NOVA 2
Organic Bread Sunflower Whole Wheat
Bavarian Bakery Enterprises, LLC
C NOVA 3
Golden Syrup flavored porridge
Marks & Spencer
C NOVA 4
La Fiesta, Curry Powder
La Fiesta Food Products Inc.
NOVA 1
Cheddar and Sour Cream Potato Chips
E NOVA 4
Spanish rice
Chestnut hill
C NOVA 4
Fusilli Pasta, Whole Wheat
Poulain
NOVA 4
Rice noodles
By Sainsbury's
B NOVA 1
Vienna sourdough kaiser rolls
B NOVA 3
Olive oil
B NOVA 2
Dried Apricots
Trader Joe's
D NOVA 1
Cashews
C NOVA 3