Barcode: 7502264930794
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 15.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, Confectioner'S Glaze (Carboxymethyl Cellulose, Polyvinylpyrrolidone), Fd&C Blue #1, Fd&C Blue #1 Lake, Fd&C Red #3, Titanium Dioxide.
Additives
e1201
e127
e133
e171
e466
Related Products in Cooking Helpers
Mini phyllo pastry shells
D NOVA 4
French Bread Crumbs, French
Reising's bakery
D NOVA 4
Whipped Topping
Wegmans
D NOVA 4
Baking powder
E NOVA 3
Lite Whipped Topping, Lite
Wegmans
D NOVA 4
Italian Seasoned Bread Crumbs, Italian Seasoned
Reising's bakery
D NOVA 4
Sweet & Savory Gluten Free Biscuit & Scone Mix., Sweet & Savory
Wegmans
NOVA 4
Coconut flakes
D NOVA 1
Grain Berry, Pancake & Waffle Mix
The Silver Palate
NOVA 3
Unsweetened coconut milk, light
C NOVA 4
Coconut milk
C NOVA 4
Bread mix
E NOVA 3