Barcode: 0973177682488
PurSoup'
by Liebig
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no artificial flavour enhancer
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 344.0 kcal |
| Fat | 2.6 g |
| of which saturated | 2.6 g |
| Carbohydrates | 11.7 g |
| of which sugars | 5.7 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 1.5 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Eau, légumes 47%,(potiron 35%,pomme de terre, carottes, jus de tomates à base de concentré) crème fraîche 1,7%amidon transformé de maïs, sel, sucre, beurre de cuisine, arôme
Related Products in Meals
Ricotta & Spinach Agnolotti
Grand Italian
B NOVA 4
Margherita
Woolworths
D NOVA 4
Slaw kits Kaleslaw
Woolworths
B NOVA 3
Shanghai Cabbage And Pork Dumpling
ABC Pastry
B NOVA 4
Tuna & beans Mexican style
Woolworths
A NOVA 4
Mexican Style Salad
Woolworths
B NOVA 4
Round Table Pizza, Pepperoni Parmesano On Skinny Crust, Large
Round Table Pizza
D
Papa John's, Garden Fresh Pizza On Thin Crust, 1 Slice
Papa John's
C
Spaghetti Bolognese
Woolworths
B NOVA 4
Famous Dave's, Chicken & Wild Rice Soup, Cup
Famous Dave's
E
Thai Green Curry
Passage To
D NOVA 3
Beetroot & Fetta Salad Kit
Woolworths
C NOVA 4