Barcode: 2800041009301
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 85.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 1.7 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 15.6 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
СВИНСКО МЕСО 100%, ВОДА, СОЛ, СОЕВ ПРОТЕИН; СГЪСТИТЕЛ: КАРАГЕНАН; СТАБИЛИЗАТОРИ: дифосфати, ТРИФОСФАТИ, ПОЛИФОСФАТИ; СВИНСКИ ПРОТЕИН; РАСТИТЕЛНИ ФИБРи, ОВКУСИТЕЛ: МОНОНАТРИЕВ ГЛУТАМАТ; АНТИОКСИДАНТ: натриев аскорбат, КОНСЕРВАНТ: НАТРИЕВ НИТРИТ; ОЦВЕТИТЕЛ: КАРМИНИ
Additives
e120
e250
e301
e407
e621
Related Products in Meats And Their Products
Blanquette de veau
Leader Price
B NOVA 4
Corned Beef
Leader Price
D NOVA 3
Terrine de canard
Leader Price
D
Saucisses lentilles
Leader Price
C NOVA 4
Langue de boeuf sauce madere
Leader Price
C NOVA 4
Bœuf Bourguignon LP
Leader Price
B NOVA 4
Cassoulet
Leader Price
A NOVA 4
Terrine du Sud-Ouest
Leader Price
E NOVA 3
Saucisses Aux Lentilles, Les Connaisseurs, 420 Grammes, Marque Leader Price
Leader Price
C NOVA 4
Blanquette de Veau et son riz
Leader Price, DLP (Distribution Leader Price), Groupe Casino
C NOVA 4
Terrine de Canard à l'Armagnac
Leader Price
E NOVA 3
Boeuf Bourguignon
Leader Price
B NOVA 4