Barcode: 5010238017829
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 65.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 15.3 g |
| of which sugars | 12.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
water, sugar, glucose syrup, orange juice from concentrate (2.5%), passion fruit juice from concentrate (1.5%), fructose, pineapple juice from concentrate, flavourings, acidity regulator (citric acid), stabilisers (pectin, locust bean gum), colours (beetroot red, carotenes, curcumin). may contain peanuts, nuts, milk and cereals containing gluten.
Additives
e100
e160a
e162
e330
e410
e440
Related Products in Desserts
Organic Gelato
Figo!
C NOVA 4
Figo!, Organic Gelato, Chocolate Duet
Figo!
C NOVA 4
Tropigood!, Custard Mixture With Sugar Cane
Iberia Foods Corp.
E NOVA 3
Organic gelato
Boulder Homemade Inc.
C NOVA 4
Angelo, gelato italiano, gourmet ice cream, strawberry
Angelo Gelato Italiano
D NOVA 4
Organic gelato
Figo!
D NOVA 4
Figo!, Organic Gelato, Salted Caramel Cafe
Figo!
D NOVA 4
Organic Ice Cream
Boulder
D NOVA 4
Ice cream
Boulder
D NOVA 4
Orlando Tiramisu Italian Dessert, Italian
C NOVA 3
Angelo, gelato italiano, gourmet ice cream, chocolate
Angelo Gelato Italiano
D NOVA 4
Ice cream
Boulder
D NOVA 4