Barcode: 0041130286643
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 206.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 48.8 g |
| of which sugars | 48.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
WATER, CORN SYRUP, HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, SUGAR, WHEY, MILKFAT, ORANGE PUREE (CONCENTRATED ORANGE JUICE, ORANGE PULP, ORANGE OIL, NATURAL FLAVORS), CITRIC ACID, GUAR GUM, MONO - AND DIGLYCERIDES, XANTHAN GUM, POLYSORBATE 80, LOCUST BEAN GUM, CARRAGEENAN
Additives
e330
e407
e410
e412
e415
e433
e471
Related Products in Undefined
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4