Barcode: 4304218432711
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 112.0 kcal |
| Fat | 2.4 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 23.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Putenfleisch
Related Products in Meats And Their Products
Pasztet drobiowo-wieprzowy z czosnkiem.
Tesco
D NOVA 4
Krakowska sucha wieprzowe
Tesco
D NOVA 4
Reduced fat Brussels pate
Asda
D NOVA 4
Unsmoked Rashers
Jolly hog
D NOVA 3
Danish Sizzling Smoked Back Bacon
E NOVA 3
12 oak & beech smoked dry cured streaky bacon rashes
E NOVA 3
Chunky chicken breast
Asda
A NOVA 4
Virtas kiaulienos kumpis / Sertés combsonka
Dulano
C
Chicken Collection
Boots
C NOVA 4
Danish ham
Tesco
D NOVA 4
Pasztet drobiowy z pomidorami
Tesco
D NOVA 4
Smoked rashers
The Jolly Hog
D NOVA 3