Barcode: 2161015002569
Pute - Pfeffer
by REWE Bio
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
eg öko verordnung
de oko 060
eu agriculture
naturland
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 107.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Putenoberkeulenfleisch* 98%, Meersalz, Gewürze*. *aus kontrolliert biologischem Anbau
Related Products in Meats And Their Products
Grilled Chicken Breast Strips
Good & Gather
A NOVA 4
Jambon supérieur sans couenne
Pouce
C NOVA 4
HERTA allumettes de Bacon 2x100g - 200g
Herta
D NOVA 4
Jambon supérieur sans couenne
Pouce
C NOVA 4
HERTA Lardons Fumés sel réduit 2x75g - 150g
Herta
D NOVA 4 Eco-Score D
La Fine Spécialité de viande séchée
CMI (Carrefour Marchandises Internationales), Carrefour, Carrefour Sélection, Groupe Carrefour
E NOVA 4 Eco-Score E
Chicken Breast Strips
Tyson
B NOVA 3
Carving Board Slow Cooked Ham
Oscar Mayer
D NOVA 4
Jambon supérieur sans couenne
Pouce
C NOVA 4
Original Pepperoni
Great Value
E NOVA 4
Natural beef jerky
Kooee
E NOVA 3
Jambon supérieur avec couenne
Pouce
C NOVA 4