Barcode: 20376833
Puten-Minifilet
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
qs certification mark
fleisch
frischfleisch
geflügel
lebensmittel
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 110.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 23.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Putenfleisch
Related Products in Meats And Their Products
Geflügelwürstchen
Meica
D NOVA 4
Naturals - Jambon cuit superieur
Rovagnati
C NOVA 4 Eco-Score E
Holzofen Pizza Napoli Piccante
Villa Gusto
E NOVA 4
Big Burger 100% scottona
AIA
E NOVA 4
4 Black Pudding Slices
Marks & Spencer
E NOVA 3 Eco-Score B
W Dulano BAVARIAN HAMT MADE IN GERMANY CONTAINS 6
Lidl
C NOVA 4
Rohschinken Gourmet Leicht
Dulano
C NOVA 4
Rillettes de Poulet Rôti en cocotte
saint alby
D NOVA 3 Eco-Score D
2 roast chicken legs
Sainsbury's
C NOVA 4 Eco-Score E
Mortadella con pistacchio
Fratelli Beretta, Rewe, Rewe Feine Welt
E NOVA 4 Eco-Score E
FARMERSCHINKEN mit Honig verfeinert und über Buchenholz geräuchert, gegart
Herta
D NOVA 4
DRURY LANE HAM
J. SAINSBURY
D NOVA 4 Eco-Score D