Barcode: 20768379
Puten-Ministeaks
by Landjunker
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
ohne gentechnik
qs certification mark
verpackv 07
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 110.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 23.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
100% Putenfleisch
Related Products in Meats And Their Products
Cervelaat
Goliath
E NOVA 4 Eco-Score D
Bearfields Deli Ham Slices Gluten Free
Bearfields
D NOVA 4
Schinken
Cucina Nobile, Stockmeyer, Aldi
D NOVA 4
Rotes Thai-Curry mit Hähnchen & Garnelen
Jütro, Penny, Taste of Asia
C NOVA 4 Eco-Score E
cooked skinless chicken breasts
tesco
A NOVA 4 Eco-Score E
Chorizo Pamplona
Vomar
E NOVA 4
Dinky ROASTED CHICKEN SAUSAGES gluten free USE BY
M&S Food
D
Chiftele pui cris
CrisTim
B NOVA 3 Eco-Score E
ALDI MEINE METZGEREI Huhn Frisches HÄHNCHEN-BRUSTFILET TEILSTÜCK zum Braten oder für den Grill 1kg 7.99€
Aldi, ALDI MEINE METZGEREI, Meine Metzgerei, ALDI MEINE METZGEREI Huhn
A Eco-Score E
Kananpojan hunajafileepihvi
Kariniemen
A NOVA 4 Eco-Score E
Nems au porc avec la sauce x 4
Marque Repère, Pic Express
D NOVA 3 Eco-Score D
Hackfleisch, gemischt
Purland, kaufland
C