Barcode: 4022447002115
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 479.0 kcal |
| Fat | 15.2 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 21.1 g |
| of which sugars | 1.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Weizenbrot 38% [Weizenmehl, Trinkwasser, Natursauerteig (Trinkwasser, Weizenmehl), Hefe, Rapsöl, Invertzuckersirup, Speisesalz, Säureregulator Natriumacetate, Weizenmalzmehl, Ackerbohnen - mehl]
Additives
e262
Related Products in Sandwiches
LongHorn Steakhouse, Kobe Steak Melt
LongHorn Steakhouse
E
Hamburguesa de pollo Campero
Coren
D NOVA 4
Sandwich mixto
Casa Tarradellas
NOVA 4
Dairy Queen, Cheeseburger
Dairy Queen
E
Vegan burger remolacha
Terra Nostra
A NOVA 3
Subway, Turkey Breast, Kids
Subway
B
Cheese burger
Brooklyn Town
C NOVA 4
Hamburguesas de pollo Campero espinacas
Coren
C NOVA 4
Cheese Burguer
Palacios
D NOVA 4
Wawa, Egg Salad Hoagie, Classic
Wawa
E
Burger de pollo con berenjena asada y miel
serrano
C NOVA 4
Del Taco, Original Chicken Roller
Del Taco
C