Barcode: 4388844073104
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 110.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 22.0 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Putenfleisch, jodiertes Speisesalz (Speisesalz, Kaliumjodat), Honig, Dextrose, Gewürzext ra kte, Gewürze, Stabilisatoren (Trinatrium - citrat und Triphosphate), Antioxidationsmittel Natriumascorbat, Konservierungsstoff Natriumnitrit, Aroma. Bei+4°C bis+7 °C
Additives
e250
e301
e330
e451
Related Products in Meats And Their Products
Uncured Beef Hot Dogs
Demakes Enterprises Inc.
D NOVA 4
Naturals Chicken Breast
Waterhill
A NOVA 4
Thin 'N Trim, Fully Cooked Chicken Sausage, Spinach & Red Onion
Demakes Enterprises Inc.
A NOVA 4
Waterhill, Uncured Hickory Smoked Bacon
Demakes Enterprises Inc.
E NOVA 3
Thin 'n trim, gourmet chicken hot dogs
Thin 'N Trim
A NOVA 4
Thin 'n trim, fully cooked chicken sausage, chipotle & peach salsa, chipotle & peach salsa
Thin 'N Trim
A NOVA 4
Italian sweet sausage
E NOVA 3
Uncured Turkey Hot Dogs
Demakes Enterprises Inc.
C NOVA 4
Thin 'N Trim, Chicken Sausage
Demakes Enterprises Inc.
A NOVA 3
Chicken Sausage
Thin 'N Trim
B NOVA 4
Thin 'N Trim, Fully Cooked Chicken Sausage
Demakes Enterprises Inc.
A NOVA 3
Shaved Chicken Breast
Old Neighborhood
A NOVA 1