Barcode: 4260200332912
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 212.0 kcal |
| Fat | 14.0 g |
| of which saturated | 5.8 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 19.0 g |
| Salt | 2.3 g |
Ingredients
78 % Putenfleisch, 20% Schweinebauch, Kochsalz, Konservierungsstoff E250, Rinderspeisegelatine, Gewürze, Glucose, Saccharose, Antioxidationsmittel E300, E307, E330
Additives
e250
e300
e307
e330
Related Products in Meats And Their Products
Schmalkalder Salami
Thüringer Landstolz
E NOVA 4
Gyoza
Bibogo, bibigo
C NOVA 4
Mandu kimchi & pork
Bibigo
C NOVA 4
Pfeffer Bierschinken
Wolf
D NOVA 4
Dumplings
Bibigo, CJ
C NOVA 4
Salami Kralovsky - Echt Böhmisch
Kralovsky
E NOVA 4
Korean Dumbplings Beef
Bibigo, CJ
C NOVA 4
CJ Bibigo Mandu Pork & Vegetable Gyoza Dumpling
Bibigo, CJ
C NOVA 4
Sülzfleischwurst
Wolf
E NOVA 1
Rotwurst
Wolf
E NOVA 4
KFC Sweet
Bibigo
NOVA 4
Hausmacher Rotwurst
Köthener
E NOVA 3