Barcode: 6429811266001
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 210.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 39.0 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | 8.0 g |
| Proteins | 6.4 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
RUISJAUHO, vesi, VEHNÄHIIVALEIPÄJAUHO (14% jauhojen määrästä ja 9,5% kokonaispainosta), suola
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% juice from concentrate
Clover Valley
E NOVA 1
Granola
Taos Bakes
D NOVA 3
Belmont peanuts, gourmet virginia peanuts, chili + lime + sea salt
Belmont Peanuts
A NOVA 4
Trailblazer Granola
Taos Bakes
E NOVA 3
Fruit Juice
Clover Valley
E NOVA 1
Dark chocolatey hazelnut spread
D NOVA 4
Bourbon peaches
C NOVA 3
Milk chocolatey hazelnut spread
D NOVA 4
Coconut Water
Mojo Organics Inc., Mojo
B NOVA 1
Pure coconut water
B NOVA 1
Brioche Slider Buns
Pastry Smart
D NOVA 3
extra džem naranča i kupina
bokun
C NOVA 1