Barcode: 8723400799191
Puur
by Klene
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no colorings
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 295.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 35.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.9 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Suiker, verdikkingsmiddel (arabische gom), glucosestroop, gemodificeerd zetmeel, gelatine, salmiakzout, zoethoutwortelextract, zeezout (0,6%), natuurlijk aroma, glansmiddel (bijenwas), kleurstof (plantaardige koolstof).
Additives
e14xx
e153
e414
e428
e510
e901
Related Products in Snacks
Pandoro
Balocco
E NOVA 4
La Colomba
Balocco S.p.A. Via S. Lucia 51 12045 Fossano CN Italy, balocco
E NOVA 4
Colomba maxiciok
Balocco
E NOVA 4
Balocco il Mandorlato
Balocco
E NOVA 4
Il panettone
Balocco
E NOVA 4
La Mandorlata
Balocco
E NOVA 4
Panettone
Balocco
E NOVA 4
Chocolate Mini Panettone - Balocco Panettone
Balocco
E NOVA 4
Pandoro Classico Mini
Balocco
E NOVA 4
Mini Italian Delicious Panettone
Balocco
E NOVA 4
Colomba Lemondoro
balocco
E NOVA 4
Schokoladenkekse, Schokolade
Balocco
D NOVA 4