Barcode: 8718452717118
Puur chocopasta
by Jumbo
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
rainforest alliance
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 563.0 kcal |
| Fat | 36.3 g |
| of which saturated | 6.0 g |
| Carbohydrates | 54.6 g |
| of which sugars | 53.1 g |
| Fiber | 3.9 g |
| Proteins | 2.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Suiker, plantaardige oliën (raapzaad, palm), magere cacaopoeder 11%, carobepoeder, cacaoboter 1%,emulgator: raapzaadlecithine, Bourbon vanille-extract.
Related Products in Breakfasts
Clear Honey
Aldi
NOVA 2
Pure western australian honey
Bramwell's
E NOVA 2
Honey
Grandessa
D NOVA 2
Organic squeeze honey
Grandessa
D NOVA 2
Chocolate Spread
Aldi Everyday Essentials
E NOVA 4
Honey
E NOVA 2
Organic Acacia Honey
Aldi
D NOVA 2
Nutoka
Aldi
E NOVA 4
Orange Blossom Honey
Specially Selected
D NOVA 2
Smooth Biscuit Spread
Aldi, Belmont
NOVA 4
Organic Acacia Honey
Specially Selected
D
Multifloral Manuka honey
Specially Selected
E