Barcode: 5412158002273
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 155.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 37.9 g |
| of which sugars | 33.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
fruits (fraises (21%), groseilles rouges (17%), cerises (7%), framboise (5%), gélifiant (pectines), correcteurs acidité (acide citrique, lactate de calcium). Préparée avec 50g de fruits par 100g.
Additives
e327
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
White bread
no name
C
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E