Barcode: 0850032383011
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 152.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 17.0 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 10.2 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Tortellini: enriched semolina flour, water, Romano cheese, ricotta cheese, wheat flour, pasteurized eggs, Parmesan cheese, corn starch, salt, Asiago cheese, beta carotene, stabilizers, tomato sauce, chicken sausage, diced tomatoes, mozzarella cheese, provolone cheese, potato starch, powdered cellulose, natamycin, pepperoni, garlic powder, onion powder, dried oregano, Italian seasoning. Contains: milk, wheat.
Additives
e160a
e160ai
e235
e460
e460ii
Related Products in Meals
Saturo
Saturo
NOVA 4
Saturo Chocolate Powder (Whey-based)
Saturo Foods GmbH
NOVA 4
Saturo Banane
saturo foods gmbh
NOVA 4
Saturo vanille
Saturo
NOVA 4
Deli's Vegan & Bio Tofu
Delitaly's Foodies
B NOVA 3
Marco's Pizza, Deluxe Uno Slice, Small
Marco's Pizza
D
Balanced Powder Vegan v5.0 - Nature
Saturo
NOVA 4
Saturn Ready to drink food Original
Saturo
NOVA 4
Round Table Pizza, Montagues All Meat Marvel On Skinny Crust, Medium
Round Table Pizza
D
Papa John's, Chicken Cordon Bleu On Original Crust, Medium, 1 Slice
Papa John's
D
Mayonnaisesalat Nudel-Wurst
Delikatessa
D NOVA 4
Saturo Chocolate Powder v3.0
Saturo
NOVA 4