Barcode: 5900672302455
Pycha Gryka
by Primavika
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
no palm oil
viva dla wegetarian i wegan
Categories
Available in
poland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 188.0 kcal |
| Fat | 16.0 g |
| of which saturated | 1.2 g |
| Carbohydrates | 7.7 g |
| of which sugars | 0.9 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 2.0 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Woda, olej rzepakowy, cebula, pieczarki świeże, kasza gryczana palona 12%, mąka gryczana 4%, sól, przyprawy, przyprawy ziołowe, skrobia kukurydziana, suszony czosnek niedźwiedzi 0,85%, nieaktywne płatki drożdżowe, warzywa suszone (pasternak, marchew, _seler_ korzeń, pietruszka korzeń, por).
Allergens
celery
mustard
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Salted Cashews
Kar's
C NOVA 3
Roasted Peanuts
Kar's
C NOVA 4
California Medley
Second Nature,Second Nature Snacks Company
D NOVA 3
Premium duet almonds, cashews
Second Nature Snacks Company
D NOVA 3
Roasted & Salted Peanuts
Kar's
C NOVA 3
Sunflower kernels
Kar's
C NOVA 3
Sunflower seeds
Kar's
D NOVA 3
Roasted Salted Peanuts
Kar's
B NOVA 3
Salted Peanuts
Kar's
C NOVA 3
Kar's salted trail mix
Kar's
C NOVA 3
Wholesome Medley
Second Nature Snacks Company, Second Nature
E NOVA 4
Almond butter
A NOVA 1