Barcode: 0072989767311
Raw Hazelnuts
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 632.0 kcal |
| Fat | 60.5 g |
| of which saturated | 5.3 g |
| Carbohydrates | 15.8 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 5.3 g |
| Proteins | 13.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Hazelnuts.
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Knusperbrot Roggen
Leicht & Cross
B NOVA 3
Mein KnusperViva
Leicht & Cross
C NOVA 4
Knusperbrot Rustica Dreikorn
Leicht & Cross, leicht und cross
B NOVA 3
Fair Cookies 50% Chocolate Chips
Griesson
E NOVA 4
Häppy Chips
Leicht & Cross
C NOVA 4
KrustIGPane integrale
Griesson
B
Haribo Lakritz-parade
Haribo
E NOVA 4
Rustica Weizen-Dinkel-Mix
Griesson - Leicht und Cross
C NOVA 4
Saladbowl Rote Bete Hirtenkäse
Bauer Funken
C NOVA 4
Rustica Weizen-Hafer Knäckebrot
Leicht & Cross
B NOVA 3
Goliath Lakritz-Stangen
Haribo
E NOVA 4
Häppy Chips Linse Paprika
Leicht & Cross
C NOVA 4