Barcode: 0627933100227
Raw Hemp protein
Labels
organic
canada organic
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 26.7 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 26.7 g |
| Proteins | 50.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
hemp protein
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Honey Roasted Almonds
Blue Diamond
C NOVA 4
Almond Breeze Unsweetened Vanilla almondmilk
Blue Diamond
A NOVA 4
Smokehouse
Smokehouse
D NOVA 4
Blue diamond almonds, almonds, bold wasabi & soy sauce
Blue Diamond Almonds
D NOVA 4
Smokehouse almonds
E NOVA 4
Almond Breeze Almondmilk Unsweetened Original Aseptic
Almond Breeze,Blue Diamond Almonds,Blue Diamond Growers Corporation, Blue Diamond
B NOVA 4
Roasted salted almonds
Blue diamond
A NOVA 3
Oven roasted almonds, sea salt
Blue Diamond
C NOVA 4
Whole Natural Almonds
Blue Diamond,Blue Diamond Almonds
A NOVA 3
Blue diamond almonds, almond breeze, almond & coconut milk blend, vanilla, almond, coconut
Blue Diamond Almonds, Blue Diamond Growers
C NOVA 4
Vanilla Almond Bev. Shelf-stable.
Blue Diamond Almonds
C NOVA 4
Whole natural almonds
Blue Diamond
A NOVA 1