Barcode: 0856003004015
Raw Indiana Honey
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 285.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 81.0 g |
| of which sugars | 76.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Honey
Related Products in Sweeteners
Sucre de canne
D NOVA 2 Eco-Score C
Pure Maple Syrup
Great Value
E NOVA 2 Eco-Score C
Organic Blue Agave
Kirkland Signature
D Eco-Score D
Organic Date Syrup
Maribel
D NOVA 1
Açúcar Branco Granulado
RAR
E NOVA 2
Gelierrübenzucker 2:1
Südzucker
E NOVA 4 Eco-Score A
Agavendicksaft
REWE Bio
D NOVA 1 Eco-Score C
Zucker
Happy Harvest
E NOVA 2
Bio Agaven Dicksaft
Spar Natur*pur
D NOVA 1 Eco-Score E
Brun Farin
Dansukker, Dan Sukker
E NOVA 2 Eco-Score C
Sucre de Fleur de coco non raffiné
La Vie Claire
E
Sachet Sucre Glace 500g
Saint louis
E NOVA 2