Barcode: 0093966113303
Raw Jack Style Cheese
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
usda organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 17.9 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Organic cultured unpasteurized milk, salt, vegetarian enzymes
Related Products in Dairies
Pérail
Les Buissières
D NOVA 3
Emmental bio
Valmartin
C NOVA 3
Yaourt au lait fermier
Ferme du Moulin
A NOVA 3
Yaourt fermier nature
La Vache Occitane
A NOVA 1
Le p'tit yaourt framboise
NOVA 1
Yaourts fermiers au lait entier nature sucre LA VACHE OCCITANE
La Vache Occitane
A NOVA 3
Le gros yaourt vanille
la p'tite ferme
B
La P'tite Semoule Rhum/Raisins
La P'tite Ferme
A NOVA 3
Pérail Oulette des causses
Fromagerie ABCA
D NOVA 3
Le Gros Yaourt Nature
la p'tite ferme
B NOVA 1
Tourteau Fromagé Citron
Les p'tits amoureux
E NOVA 4
Le petit noyonnais
NOVA 3