Barcode: 6224009337149
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 492.0 kcal |
| Fat | 28.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
potatoes, vegetable oil, sunflower oil, sweet chili seasoning
Related Products in Snacks
Pop Corn
MaxiDì, Texas inn, pata snack
C NOVA 3
10 Plu Yo
MaxiDì, buschese, le maten
D NOVA 4
Snack Gusto Formaggio
Bontal
D NOVA 4
Croissant
MaxiDì, Pastisserì
E NOVA 4
Crackers Integrali
MaxiDì, delser, vitalibre
C NOVA 3
American style cookies
MaxiDì, Texa's Inn
E NOVA 4
Dolce mela
MaxiDì, Pastisseri
D NOVA 4
Choco Tablet
MaxiDì, Prelibon
E
pasta sfoglia rotonda
MaxiDì, voglia di sfoglia
D NOVA 3
Tortillas tex mex
piu rok
D NOVA 3
Frollini
MaxiDì, baroni, le maten
E NOVA 4
Crackers salati, senza granelli di sale in superficie
F.lli DelGrano, MaxiDì
D NOVA 4