Barcode: 0085239031506
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 71.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 16.1 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Shrimp (litopenaeus vannamei), salt.
Allergens
crustaceans
Related Products in Seafood
Tuna Springwater
Sirena
Eco-Score E
TUNA IN ONION & TOMATO SAVOURY SAUCE
JOHN WEST
A NOVA 4 Eco-Score D
Wild Albacore Solid White Tuna in Water
Blue Harbor
A NOVA 3 Eco-Score E
Doradenfilets mit Haut - Natur
Golden Seafood
A
Smoked Oysters in Sunflower Oil
Oceans
A NOVA 3 Eco-Score C
Tuna (Lemon & Cracked Pepper)
John West
NOVA 3 Eco-Score E
Wild Alaskan Salmon in Springwater
Woolworths
A NOVA 3 Eco-Score D
SMOKED SALMON
TESCO
E NOVA 3 Eco-Score E
Forellen-Filets geräuchert aufgetaut
EDEKA
E Eco-Score E
Calamar Romana
Escal
C NOVA 4 Eco-Score E
Chunk Light Tuna in Water
Northern Catch
A NOVA 3 Eco-Score D
Anneaux de calamars à la romaine surgelés
Costa
D NOVA 4