Barcode: 0853175005185
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 464.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 21.4 g |
| Fiber | 10.7 g |
| Proteins | 17.9 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Kale, almonds, sunflower seeds, pure maple syrup, raisins, cinnamon, sea salt, pure vanilla extract.
Related Products in Snacks
Turkey jerky
Field Trip
E NOVA 4
Aufschnitt, beef jerky, teriyaki
Aufschnitt
E NOVA 3
Turkey jerky
Field Trip
D NOVA 3
Judi Cakes, Cream Cheese Poundcake, Caramel Sea Salt
Cowrind Studios Inc.
E NOVA 4
Judi Cakes, Cream Cheese Poundcake
Cowrind Studios Inc.
D NOVA 4
Living raw, coconut karma truffles
Living Raw
D NOVA 3
Choc O' Nutty Oats Cookies
Trees & Cookies Bare Delectables
E NOVA 4
Beef Jerky
Red Truck
E NOVA 3
Divine pie, oregon berry cheesecake
Divine, Divine Pie
D NOVA 4
Crunchy mama granola, berry my heart, granola
Crunchy Mama Granola
A NOVA 3
Original Tortilla Chip
Old Florida, Old Florida Gourmet Products, Inc.
C NOVA 4
Ocean Creatures Bite Size Crackers
Mountain High Foods
E NOVA 4