Barcode: 8906148200017
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 362.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 82.3 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.4 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Raw Makhana (also known as Phool Makhana, Foxnuts, Popped Lotus Seeds, Water Lily Pops)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Confiture banane 4/4
Royal Bourbon
D NOVA 4
Haricots blancs naturels prix choc 1/2
Royal Bourbon
B NOVA 3
La bûchette aux figues
C NOVA 3
Confiture papaye 4/4
Royal Bourbon
D NOVA 4
Haricots blancs naturels prix choc 4/4
Royal Bourbon
B NOVA 3
Haricots roses naturel prix choc 1/2
Royal Bourbon
C NOVA 3
Lot 3 lentilles nat 1/2 dt 15%
Royal bourbon
A NOVA 3
Baguette la Coupiagaise Bio
C NOVA 3
Pain Coupiaguette
Carrefour
B NOVA 4
Beanz (baked beans)
Heinz
B NOVA 4
Pain au sarrasin
Boulangerie Gauthier
C NOVA 1
Pain intégral BIO
Truffes Gauthier
C NOVA 3