Barcode: 0019962920257
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 21.4 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Unpasteurized milk, salt, vegetarian enzymes, cultures.
Related Products in Dairies
Fat free milk
B NOVA 1
Chocolate melt in the middle puddings
M&S Gastropub
E
Blueberry grass fed quark, blueberry
A NOVA 4
Blue cheese
E NOVA 3
Heavy whipping cream
DairyStar
D NOVA 4
Ricotta Fresca
Primia
D NOVA 3
Fat Free Sour Cream
B NOVA 4
Whole food, plant based yogurt
C NOVA 3
Strawberry banana parfait
C NOVA 4
Clemson Blue Cheese, Blue Cheese Wedge
Entertainment Production House Inc.
E NOVA 3
Skimmed milk
M&S
NOVA 1
Ultra pasteurized milk
Saputo Dairy Foods Usa Llc
C NOVA 1