Barcode: 0029000021327
Raw mixed nuts
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
kosher
no artificial flavors
orthodox union kosher
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 607.0 kcal |
| Fat | 57.1 g |
| of which saturated | 5.4 g |
| Carbohydrates | 21.4 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 17.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Steam treated cashews, almonds, pecans, walnuts.
Allergens
nuts
Related Products in Snacks
Organic granola bar
C NOVA 3
Jr. organic granola bar
C NOVA 3
Jr. organic granola bar
C NOVA 3
Organic granola bar
C NOVA 3
Organic bars
D NOVA 3
Organic granola bar
C NOVA 3
Organic granola bar, chocolate banana
C NOVA 3
Birthday Cake Applesauce, Birthday Cake
Zee zees
B NOVA 4
Organic granola bar
C NOVA 3
Organic bars
D NOVA 3
Jr. organic granola bar
C NOVA 3
M & M Bakery, Galletas Crackers
M & M Bakery Inc
D NOVA 3