Barcode: 0860045000805
Raw natural hazelnuts
by Aznut
Labels
no gluten
kosher
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
puerto rico, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 643.0 kcal |
| Fat | 60.7 g |
| of which saturated | 5.4 g |
| Carbohydrates | 17.9 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 10.7 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Raw Natural Hazelnut Kernels.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Paxamas Barley Rusk
Καραμολέγκος
B
Διπλοζυμωτό σταρένιο ψωμί του τόστ
Κατσέλης
C
Corn bread
Κατσελης, Κατσέλης
B NOVA 3
Αραπικες πιτες
καραμολεγκος
A NOVA 4
Αξιαγάπιτες
Καραμολέγκος
C NOVA 3
Παλαμάς κριθινος
Καραμολέγκου
A
Pain kritharokouloura
D
diplozimoto
Katselis
C NOVA 3
Low Carb Protein Bread
καραμολεγκος
C NOVA 4
Pita Bread With Corn Flour
ΚΑΡΑΜΟΛΕΓΚΟΣ
B NOVA 4
Katselis
C NOVA 4
Wholemeal wheat and rye crustless sliced toast bread
Karamolegos
C NOVA 3