Barcode: 0091037895783
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 531.0 kcal |
| Fat | 37.5 g |
| of which saturated | 21.9 g |
| Carbohydrates | 43.8 g |
| of which sugars | 28.1 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 9.4 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Raw cashews, organic maple syrup, raw coconut, organic coconut oil, puffed millet, vanilla bean, himalayan pink salt.
Related Products in Snacks
Organic apple banana and blueberry fruit squeezers
A NOVA 1
Apple cinnamon fruit squeezer
A NOVA 1
Organic apple banana fruit puree pouches
A NOVA 1
Unsweetened apple fruit puree pouches, unsweetened apple
A NOVA 1
Organic unsweetened applesauce fruit squeezers
A NOVA 1
Apple cinnamon fruit puree pouches, apple cinnamon
A NOVA 1
Organic apple and spinach fruit and vegetable squeezers
A NOVA 1
Apple mango peach fruit puree pouches, apple mango peach
A NOVA 1
Apple strawberry fruit puree pouches, apple strawberry
A NOVA 1
Unsweetened apple fruit puree pouches, unsweetened apple
A NOVA 1
Organic apple blueberry beet fruit & vegetable puree pouches
A NOVA 1
Organic apple and carrot fruit and vegetable squeezers
A NOVA 1