Barcode: 5060165211623
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 613.0 kcal |
| Fat | 55.8 g |
| of which saturated | 6.1 g |
| Carbohydrates | 14.4 g |
| of which sugars | 4.7 g |
| Fiber | 6.0 g |
| Proteins | 17.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Almonds (28%), Cashews (28%), Hazelnuts (28%), Walnuts (6% ) , Macadamias (5%). Pistachio Kernels (5%)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Smokehouse cajun seasoning
E NOVA 4
Black truffle spice rub
E NOVA 4
Chips with Curry Sauce
Iceland
C NOVA 4
Nordic forager's spice blend
E NOVA 4
Whole foods market, asian cooking organic salt-free seasoning
Whole Foods Market, Allegro Coffee Company
A NOVA 1
Seven seas pepper blend
A NOVA 1
Istanbul spice blend
E NOVA 3
Dark Chocolate Almondmilk
Silk
E NOVA 4
Magic mushroom powder
E NOVA 3
Birds eye, deluxe whole red raspberries, raspberry
Birds Eye
B NOVA 3
Arabian baharat spice blend
A NOVA 1
Mesquite barbeque
E NOVA 4