Barcode: 5600317470487
Raw organic dark chocolate
by Iswari
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 552.0 kcal |
| Fat | 40.3 g |
| of which saturated | 24.3 g |
| Carbohydrates | 33.6 g |
| of which sugars | 19.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Matière Sèche totale de cacao (61%) sucre de noix de coco, poudre de lucuma quinoa cru activé croustillant (8%) huile essentielle orange (0,5%) lécithine de Tournesol.
Related Products in Snacks
Saltine Crackers With Whole Grain
Great Value
D NOVA 4
Trail Mix
Great Value
E NOVA 4
Mini brownie bites
E NOVA 4
Cookies
Sam's Choice
E NOVA 4
Trail Mix
Wal-Mart Stores Inc.
E NOVA 4
California almonds roasted with sea salt
D NOVA 3
Dried Mission Figs
Great Value
C NOVA 1
Jumbo dutch caramel waffle cookies
Sam's Choice
E NOVA 4
Lemon Crunch Bundt Cake
Daily Chef
D NOVA 4
Sugar Free Frosted Oatmeal Cookies
Great Value
D NOVA 4
Pistachios
D NOVA 3
Cheesecake
Daily Chef
E NOVA 4