Barcode: 0731275839834
Raw Organic Extra Virgin Coconut Oil
by Shankar
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 2
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 900.0 kcal |
| Fat | 100.0 g |
| of which saturated | 92.6 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
100% Pure Coconut
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
French Fried Onions
Aldi
E NOVA 4
cheddar filled pretzel bites
Appetitos,Aldi
D NOVA 4
Chitarra
Priano
A NOVA 1
Olive oil
Aldi, Simply Nature
B NOVA 2
Fire Roasted Diced Tomatoes
Happy Harvest
B NOVA 3
Season's Choice Plain Riced Cauliflower
Season's Choice
A NOVA 1
Organic Caesar Croutons
Simply Nature
E NOVA 4
Tomato Paste
Happy Harvest,Aldi
A NOVA 1
Peach Slices
C NOVA 4
Basil, garlic & oregano diced tomatoes
Aldi
A NOVA 3
Long grain & wild rice mix garlic and herb
Earthly Grains (Aldi)
D NOVA 4
Earthly grain90 second microwavable white rice jasmine
Aldi
NOVA 4