Barcode: 0658010115711
Raw Organic Fiber
Labels
no gluten
organic
vegetarian
no gmos
usda organic
vegan
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 444.4 kcal |
| Fat | 14.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 59.3 g |
| of which sugars | 3.7 g |
| Fiber | 33.3 g |
| Proteins | 25.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic Flax Seed (Meal and Sprout), Organic Amaranth Sprout, Organic Quinoa Sprout, Organic Chia (Seed and Sprout), Organic Millet Sprout, Organic Buckwheat Sprout, Organic Garbanzo Bean Sprout, Organic Lentil Sprout, Organic Adzuki Bean Sprout, Organic Sunflower Seed Sprout, Organic Pumpkin Seed Sprout, Organic Sesame Seed Sprout, Organic Coconut Flour, Bacillus coagulans MTCC5856, Organic stevia extract (leaf), Tree nuts (coconut), sesame
Related Products in Dietary Supplements
Plant Based Protein Vanilla Chai Flavored
Truvani
NOVA 4
Functional Protein Bar Cookies 'N Cream
Elevation
NOVA 4
Vanille ice cream
More
NOVA 4
Bulk clear whey isolate
Bulk
NOVA 4
Ultra-filtered Milk Shake Vanilla
Member’s Mark
NOVA 4
Collagen Peptides
Vital Proteins
NOVA 4
Barra Proteica Sabor a Chocolate
Way Up
NOVA 4
Strawberry protein donut
Drumroll
NOVA 4
Fudge Brownie Flavored Bar
David
NOVA 4
Whey protein
Foodspring
NOVA 4
Protein Drink
Vertical
Vanilla Latte
Super Coffee Protein+
NOVA 4