Barcode: 0858159002488
Raw Organic Kraut
by wildbrine
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 16.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
Organic green cabbage, sea salt, organic garlic.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Kichererbsen Risoni
GutBio
A NOVA 1
Kartoffelpüree mit Croutons und Röstzwiebeln
Le Gusto
NOVA 4
Knäckebrot Protein
Goldähren, Meierbaer & Albro Spezialbrot
D NOVA 4
Dreifarbige Bio-Chicche
Gourmet Finest Cuisine
D NOVA 3
Sonnenblumen Burger
Gut Bio
C NOVA 3
Sojaghurt
Milsa
A NOVA 4
Mandel Crunchy Schokoladencreme
GutBio
E NOVA 4
Rote Linsen Strickli
GUT Bio, GutBio
A NOVA 1
Rote Linsen Risoni
Gut Bio
Bio-Hanföl
Gut Bio,Henry Lamotte Oils
B NOVA 2
Toast-Brötchen Protein
Goldähren, Meierbaer & Albro Spezialbrot
A NOVA 3
Vegane Bio Gemüse-Bratlinge
Aldi, Mein Veggie Tag, Tofu Life
C NOVA 4