Barcode: 8887143801921
Raw Organic Sunflower Seed
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
usda organic
sg bio 149
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 606.0 kcal |
| Fat | 53.4 g |
| of which saturated | 4.3 g |
| Carbohydrates | 12.2 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 4.5 g |
| Proteins | 19.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Raw Organic Sunflower Seed
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Blueberries crips & Juicy Organic
M&S
A NOVA 1
Cauliflower Pizza Crust, Cauliflower
Urban farmer
C NOVA 4
Watermelon Chunks
Marks & Spencer,Marks And Spencer
A NOVA 1
Ganary Loaf
Marks & Spencer
Seeded folded flatbreads
M&S Food
B NOVA 4
Kosher Dills
Mt. Olive
NOVA 4
Tropical island punch nectars 35% fruit juice
E NOVA 4
Bananer Ekologiska
Dole
C
Granola Tita Nene con avena, trigo, amaranto, almendra y arándanos
C NOVA 4
Beurre de cacahuètes Nicaragua
Ethiquable
C NOVA 3
Kosher Baby Dills Made With Sea Salt
Mt. Olive
NOVA 4
Garlic Herb
Pappy's Fine Foods
E NOVA 3