Barcode: 5060406462326
Raw pump
Processing
NOVA 4
Available in
ireland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 51.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | — |
Ingredients
PRESSED APPLES, CRUSHED STRAWBERRIES (14%), PRESSED WHITE GRAPES, SQUEEZE OF BEETROOT (5%), CRUSHED CARROT, CRUSHED RASPBERRIES), SPRINKLE OF BASIL, SPLASH OF POMEGRANATE , CHICORY ROOT FIBRE, GOJI BERRY, GUARANA, VITAMIN A, B1,B6, B12, C ASCORBIC ACID), D3
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Topping Waldbeeren&Quinoa
Schneekoppe Topping
C NOVA 3
Pflanzenmargarine
Aldi, Bellasan, Walter Rau
C NOVA 4
Grieß-Dessert
Milsani
C NOVA 3
Eifler Weizenmischbrot
Hahn
A
Wok-Nudeln - Bändchen
Asia Green Garden
A NOVA 1
Schwarze Bio-Oliven, mariniert
Aldi, Gut Bio, Perla
E NOVA 4
Hummus Klassisch
Gutbio
C NOVA 4
Erdnussflips Classic XXL
Aldi, G.T.H., Sun Snacks
D NOVA 3
Rosinenstuten
meine Kuchen-Welt (Aldi)
D NOVA 4
Topping
Schneekoppe
E NOVA 4
Tahini mit Honig Sesammus
Lyttos
D NOVA 3
Bio-Walnusskerne
Aldi, Gut Bio, Richard Janssen
B NOVA 1