Barcode: 0059966103959
Raw Pumpkin Seeds
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
kosher
cor kosher
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 600.0 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 8.3 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 30.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pumpkin Seeds. _May contain: Peanuts, Tree nuts._
Allergens
peanuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Roasted garlic cloves
A NOVA 3
La medina, olives stuffed with red peppers
La Medina
E NOVA 3
Cookies & Creme Granola Bars
Made Good, MadeGood
D NOVA 4
Mixed berry granola minis, mixed berry
C NOVA 4
Organic Chewy Granola Bars- Strawberry
Made Good
C NOVA 4
Hojiblanca, Organic Extra Virgin Olive Oil
Deoleo S.A.
B NOVA 2
Organic Brazil Nut Orange Fruit and Nut Bar
Madegood
D NOVA 3
Wheat pita bread
C NOVA 3
Sadie Rose Baking Co., Sourdough
Irene & Dorothy's Fine Foods Inc.
C NOVA 3
Organic Chocolate Chip Rice Crispy Squares
MadeGood
D NOVA 4
Sadie Rose Baking Co., Country French Bread
Irene & Dorothy's Fine Foods Inc.
A NOVA 3
Pitted Greek Green Olives
Food Match
E NOVA 3