Barcode: 8717953127471
Raw Rice
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 1
Labels
vegetarian
no gluten
halal
kosher
vegan
Categories
Available in
france, germany, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 5.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 1.2 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 3.2 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 7.0 g |
Ingredients
WATER, KONJAC CALCIUM, (NATURAL STABILIZER)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Grissini Breadsticks With Sesame
Striratini
D
Large enriched bread
C NOVA 4
Margarine
Bunge Edible Oil Corporation
D NOVA 4
STIRATINI
Stiratini
C NOVA 3
4.5" hamburger buns
C NOVA 4
12 hamburger enriched buns
C NOVA 4
Dew Fresh Margarine
Bunge Oils
D NOVA 4
English Muffin Toasting Bread
Baking Master
C NOVA 4
Mrs baird's, enriched large bread
Mrs Baird's
C NOVA 4
White Enriched Bread
C NOVA 4
Pickled Jalapeño Pepper Slices
Trader Joe's
C NOVA 4
Dew Fresh, Nh Margarine
Bunge Oils
E NOVA 4