Barcode: 0078742252964
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 116.0 kcal |
| Fat | 2.2 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 4.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 17.9 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Squid, cooked mussels, shrimp, salt, sodium tripolyphosphate (to retain moisture).
Allergens
crustaceans
molluscs
Additives
e452
e452vi
Related Products in Seafood
Chunk Light Tuna In Water
Meijer
A NOVA 3
Skinless & boneless cod loins
Meijer
A NOVA 1
Farm raised tilapia fillets
Meijer, Meijer Inc.
NOVA 1
Pink Salmon Fillets
Meijer
A NOVA 1
Chunk light tuna in vegetable oil
Meijer, Meijer Inc.
A NOVA 3
Farm raised tilapia loins skin less & boneless
Meijer, Meijer Inc.
A NOVA 1
Chunk Light Tuna In Water
Meijer
A NOVA 3
Chunk Light Tuna In Vegetable Oil
Meijer
A NOVA 3
Skinless & boneless wild caught pollock fillets
Meijer
A NOVA 1
Premium Cut Swai Loins
Meijer
A
Farm Raised Catfish Fillets
Meijer
A
Wild caught albacore tuna in water
Meijer
A NOVA 4