Barcode: 0093966005042
Raw Sharp Cheddar Cheese
Processing
NOVA 3
Labels
organic
usda organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 393.0 kcal |
| Fat | 32.1 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | — |
Ingredients
Organic grass-fed cultured unpasteurized milk, sea salt, vegetarian enzymes.
Related Products in Dairies
Premium Original Bergkäse
Salzburg Milch
D
Premium Original Almkönig Käse
Salzburg Milch
D
Premium Original Bergkäse
SalzburgMilch
D NOVA 3
Bergbauern Bio H-Milch
Salzburger
B NOVA 1
Bio Speisetopfen, mager
Ja! Natürlich
A NOVA 3
Premium Teebutter
SalzburgMilch
E
Premium Emmentaler
SalzburgMilch
C
Premium Bergbauern H-Milch
Salzburg Milch
Premium Käse-Selektion
Salzburg Milch
D
Bio Premium Naturjoghurt 1%
SalzburgMilch
A NOVA 1
Gouda
SalzburgMilch
D NOVA 3
semi-skimmed UHT milk
SalzburgMilch
B NOVA 1