Barcode: 0897034002649
Raw Shelled Hemp Seed
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
non gmo project
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 531.0 kcal |
| Fat | 43.8 g |
| of which saturated | 4.4 g |
| Carbohydrates | 6.3 g |
| of which sugars | 3.1 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 34.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
100% pure hulled hemp seed
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
soy milk yogurt
fujicco
A NOVA 4
Japanese Ramen "Tonkotsu" taste
Menraku
NOVA 4
Soybean Paste
Hikari Miso Co. Ltd.
NOVA 3
Miso Koji
Hikari
E NOVA 3
Pâte de miso
Hikari miso
E NOVA 3
Miso
Hikari
E NOVA 3
Mochi, guava
Hokushin Tachibanaya Co. Ltd.
C NOVA 4
Assaisonnement de riz furitake poisson
FUTABA
E NOVA 4
Hokushin, Tropical Daifuku -Kiwifruit- (Rice Cake With White Beans), Kiwi
Hokushin Tachibanaya Co. Ltd.
C NOVA 3
Soupe Miso Tofu Champignon Shiitake
Hikari Miso
NOVA 3
Soybean paste white
Hikari Miso
C NOVA 3
Miso Rouge
Hikari
E NOVA 3