Barcode: 0673367266626
Raw Shelled Peanuts
by Asian Taste
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 618.0 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 7.9 g |
| Carbohydrates | 15.8 g |
| of which sugars | 2.6 g |
| Fiber | 10.6 g |
| Proteins | 26.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Peanuts.
Related Products in Snacks
Pancakes Mix
Pine Tree Productions
NOVA 4
King Henry's, Aloha Trail Mix
King Henry's Inc.
C NOVA 4
Mazapan
E NOVA 4
Caramilk
Cadbury
E NOVA 4
Gorditas De Chicharron
Dona Lola
D NOVA 4
King Henry's, Sour Apple Rings, Fat Free
King Henry's Inc.
E NOVA 4
Pancakes
Pine Tree Productions
NOVA 4
Apple Sauce
Holmes
A NOVA 1
King Henry's, Roasted & Salted Pumpkin Seeds
King Henry's Inc.
E NOVA 3
Mango gummies with chili
E NOVA 4
King Henry's, Royal Trail Mix
King Henry's Inc.
C NOVA 3
King Henry's, Assorted Taffy
King Henry's Inc.
E NOVA 4