Barcode: 0746167691094
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 71.0 kcal |
| Fat | 0.9 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 15.0 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Farm raised shrimp (litopenaeus vannamei), water, salt, sodium tripolyphosphate (to retain moisture)
Additives
e452
e452vi
Related Products in Seafood
Salmolux, Sea Passion, Scottish Style Smoked Salmon Nova Lox
Salmolux Inc.
D NOVA 3
Wild Caught Unsalted Sardines in Spring Water
Trader Joe's
B NOVA 1
Sockeye Salmon
Tonys
B
Kibun Foods, Fried Surimi Seafood Mixed With Tofu
Kibun Foods Inc.
C NOVA 3
Breaded Omega 3 Pollock Fillet Fish Fingers
Sainsbury’s
NOVA 4
Sardine & Tomato paste
By Sainsbury's, Sainsburys
C
Langostino meat 60-90ct
A
Chunky 6 Cod fish fingers
Sainsbury's,Sainsburys,By sainsbury's
A NOVA 4
Wild salmon fillets
By Sainsbury's
A NOVA 1
mackerel fillets in brine
Sainsburys, By sainsbury's, Sainsbury's, Sokolow
B NOVA 3
Nissui, Mackerel, In Brine
Nippon Suisan Kaisha Ltd.
A NOVA 3
Sea Passion, Smoked Atlantic Salmon, Smokey
Salmolux Inc.
D NOVA 3