Barcode: 8906028723629
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 94.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 21.2 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Shrimp, water, salt, sodium tripolyphosphate (to retain moisture)
Additives
e452
e452vi
Related Products in Seafood
Sardinen
Appel
C NOVA 3 Eco-Score D
Wildlachsfilet
Golden Seafood, verschiedenen
A Eco-Score C
Thunfisch-Salat Mexicana 2 x 160 g
Rio more, Saupiquet
C NOVA 4 Eco-Score D
Sardinen in Wasser
fishtales
A NOVA 3
Sweet-Chili Heringsfilet
Appel
D
Moules
La Cancalaise
C NOVA 4 Eco-Score C
Thunfischfilets geschnitten in Olivenöl
185g, Dreimaster, Netto Marken-Discount
A NOVA 3
Heringsfilets - Senf-Dijon-Creme
Dreimaster, Netto MD
C NOVA 4 Eco-Score B
Barlomar mejillones cocidos en su jugo
Barlomar
C NOVA 1 Eco-Score D
Paprykarz z łososia
Dega
C NOVA 4
SALMON SMOKED
Excellent
C Eco-Score E
Thunfisch in Sonnenblumenöl
Gut & Günstig, Gut und Günstig, Gut und günstig
A NOVA 3