Barcode: 8717953127495
Raw spaghetti
by Clean Foods
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
vegetarian
halal
vegan
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 6.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.1 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
WATER, KONJAC MANNANE, GARDENIA FLOWER EXTRACT (NATURAL COLOR), CALCIUM OH-2 (NATURAL STABILIZER)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic 24 grains & seeds bread
A NOVA 4
White bread
C NOVA 4
Chili Powder
D NOVA 3
Pure avocado oil
B NOVA 2
Rosemary olive oil take & bake rolls
C NOVA 3
Grapeseed oil
B
Organic Refined Coconut Oil
Good & Gather
E NOVA 2
Organic 100% whole wheat bread
B NOVA 4
Good &gather organic
E NOVA 2
Expeller pressed 100% pure avocado oil
Good & Gather
B NOVA 2
100% pure pumpkin
A NOVA 1
Good & Gather tefined organic canola oil
B NOVA 2