Barcode: 0049029121259
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 94.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 21.2 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Shrimp, salt, sodium tripolyphosphate.
Additives
e452
e452vi
Related Products
Electrolyte replacement drink mix
NOVA 4
Kidz fruit punch
Emergen-C
NOVA 4
Emergen-C
Emergen-C
NOVA 4
Emergen-C Super Orange
NOVA 4
Electrolyte replenishment drink mix
NOVA 4
Emergen-c Pink Lemonade
Emergen-C
Emergen-C, Vitamin C
Pfizer Consumer Healthcare
NOVA 4
Tumeric & Ginger
NOVA 4
Electrolyte replenishment & glucosamine sports drink mix
NOVA 4
Electro Mix
Alacer Corp.
NOVA 4